Yine o ahmak insan…

Insanlar bana göre üçe ayrılır; Iyiler , kötüler ve ahmaklar.
Iyi insanlar en az bulunan insan türüdür.Nadir rastlanır ve değerlidir.Tıpkı bir yakut gibi. Zaten onları değerli kılan  da o yumuşacık kalpleridir.
Kötü insanlar ise bu sıralamaya göre biraz daha alt kısımlardadır. Kalbi taşlaşmış, katı ve sert kuralları olan insanlardır. Hatayı affetmez, iyiliği kabul etmezler.
Ahmaklar ise… Onlar bu sıralamada iyiler ve kötüler arasındaki o ince çizgide yer alırlar. Sürekli insanların hatalarını yüzüne vuran, insanları alay konusu eden ve insanlara karşı sürekli önyargıyla yaklaşanlardır onlar. Bundan zevk alıp küstahça kahkahalara boğulanlanlardır. Kimileri sırf öyle olmak istediği için öyle olmayı tercih ederler, kimileri ise ne yazık ki öyledirler.
Ne var ki onlar kendileriyle yüzleşemeyecek kadar korkak insanlardır. Aynanın karşısına geçip kendi hatalarını arayan , düşünen ve en önemlisi kendine “neden?” sorusunu soramayacak kadar korkanlardır. Ah keşke onu yapabilseler…Çok şüpheliyim ama kalplerinde zerre kadar iyilik kalmış olsa dahi o iyilik onların kalbini sarıp sarmalayacaktır. 

image

Yine o ahmak insan…” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s