Bana göre aşk…

image

Seven insan kıskanır diye bir şey yok! Seven insan güvenir. Kıskanıyorsa da güvenmiyordur bana göre. Aşkın binlerce tanımını okumuş olabilirsiniz. Size göre ben de burada pek farklı şeyler söylemeyebilirim ama şunu aklımızdan çıkarmamalıyız ki; Aşk bana göre karşılıklı güven ve sevgiden ibarettir.
Zaten, gerçekten birbirinize güveniyorsanız “O, yapmaz” dersiniz. E haliyle bu durum tek taraflı olursa güvenen taraf her zaman en çok üzülen olur. Karşılıklıysa da aklımıza öyle bir şeyin gelme olasılığı hemen hemen odamıza meteor düşmesi kadar azdır. Gelgelelim kıskançlık konusuna… Her şeyin yeterince, dozunda olduğu gibi kıskançlığın da dozunda olması gerekir. Karşındaki kişiyi bunaltacak kadar kıskanmayacksın ya da onun en yakın arkadaşını kıskanmayacaksın. Onun yakın arkadaşı olduğunu anlayabilecek kadar zeki olman lazım ama ne yazık ki bunu kavrayamamış insanlar etrafımızda.
İlişkilerimizi “Seven kıskanır” diye değil de “Seven güvenir” mantığına oturtursak her şeyin çok daha iyi olacağını hemen göreceksiniz.
                                               H.E.S
                                         11.12.15 23:53

Bana göre aşk…” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s